Buty założone a buty noszone

Czy poprawne jest sformułowanie buty założone dwa razy w kontekście butów używanych, kiedy chcemy opisać ich stan aktualny? Są osoby, które twierdza, ze „Droga pani, buty piękne, ale do znudzenia będę wszystkich poprawiać w pisowni: buty noszone, a nie założone”.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz. DM
Przede wszystkim rzecz nie dotyczy pisowni, a wyboru czasownika, czyli znaczenia wyrazów. Buty założone dwa razy to buty, które ktoś dwa razy włożył na stopy i niekoniecznie w nich chodził (np. tylko je przymierzał). Buty noszone dwa razy to buty, w których ktoś dwa razy wybrał się na przechadzkę.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski