Były pierwszy niemiecki nazistowski obóz zagłady

Szanowni Państwo,
czy w wyrażeniu były, pierwszy, niemiecki, nazistowski obóz zagłady… powinniśmy postawić przecinki po każdym z tych określeń? Będę wdzięczna za pomoc w rozstrzygnięciu tej kwestii.
Zdesperowana Agnieszka
Jeżeli człony przymiotnikowe były, pierwszy, niemiecki, nazistowski potraktujemy (z jakiejś przyczyny) jako przydawki równorzędne, to w przytoczonym zdaniu możemy je (czyli każdy z nich) wydzielić przecinkiem i napisać były, pierwszy, niemiecki, nazistowski obóz zagłady. Ale w tym wypadku wyrazy były, pierwszy, niemiecki, nazistowski są raczej przydawkami nierównorzędnymi (chodzi o były, czyli funkcjonujący kiedyś, pierwszy niemiecki nazistowski obóz). Napiszemy zatem były pierwszy niemiecki nazistowski obóz zagłady.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie