Cały a całkowity

Szanowni Państwo,
czy całkowity i cały to synonimy, które stosować można zawsze wymiennie? W tekście, który czytałem, znalazłem frazę: dodać całkowitą zawartość butelki. Czy nie powinna ona brzmieć dodać całą zawartość butelki?

Z poważaniem,
BR
Oczywiście, cały to nie to to samo co całkowity. Całkowity jest synonimem słowa absolutny (Mam do ciebie całkowite zaufanie, Panowała całkowita cisza, Obowiązuje tu całkowity zakaz palenia) – odnosi się do czegoś, co występuje w pełnym zakresie.
Cały natomiast wskazuje na to, że coś zostało ogarnięte we wszystkich częściach (Całe mieszkanie było zalane, Był cały zziębnięty). Powiemy więc: Należy dodać całą zawartość butelki.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski