Ceki Gülcü

Szanowni Państwo,

chciałbym zapytać o odmianę nazwiska (i imienia) Ceki Gülcü (jego nosicielem jest mężczyzna). Pozostawić we wszystkich przypadkach w formie mianownikowej czy może jednak odmieniać? A jeśli tak, to według jakiego paradygmatu?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Adam

Szanowny Panie,

nazwiska Gülcü nie odmienimy w polszczyźnie, gdyż nie ma dla niego wzorca. Imię Ceki można odmienić, według paradygmatu przymiotnikowego (jak np. daleki).

Z poważaniem

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski