Chłopcy z placu (Placu?) Broni

Jak napisać nazwę książki Chłopcy z Placu Broni: czy tak jak napisałem, czy słowo placu pisać małą literą? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jeśli plac Broni jest zwykłym placem, a zatem jeśli słowo plac wchodzące w skład jego nazwy jest określeniem gatunkowym, to zgodnie z zasadami ortografii powinniśmy je pisać małą literą (zob. par. [82] w naszym słowniku ortograficznym). Sprawdziłem jednak, że w elektronicznych katalogach Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie tytuł ten jest przeważnie (chociaż nie zawsze!) zapisywany z wielkim P, tzn. Chłopcy z Placu Broni. Także w Korpusie Języka Polskiego PWN przeważa pisownia z wielkim P. Warto by sprawdzić jeszcze, jak nazwa ta jest pisana w polskim tłumaczeniu powieści.
Mirosław Bańko, PWN