Ciekawy a interesujący

Dzień dobry! Mam pytanie, dotyczące słów ciekawy i interesujący. Czy jest jakaś różnica między nimi i reguły, kiedy ich trzeba używać, czy to są synonimy?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
W jednym ze znaczeń ciekawy i interesujący są synonimami, przy czym interesujący jest trochę nacechowane stylistycznie – jest słowem bardziej starannym niż ciekawy. Powiemy zatem: To jest ciekawa książka i To jest interesująca książka. Oczywiście, oprócz tego ciekawy ma jeszcze inne znaczenie – wskazuje na to, że ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć: Jestem ciekaw waszego zdania, Była ciekawa, kiedy przyjadą.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski