Co interpretujemy

Czy prawidłowe będzie sformułowanie interpretacja przestrzenno-ruchowa muzyki/utworu, czy raczej interpretacja przestrzenno-ruchowa do muzyki/utworu?
Oba wyrażenia są poprawne, ale jest między nimi drobna różnica znaczeniowa. Interpretacja przestrzenno-ruchowa muzyki / utworu to ‘wykonanie muzyki, w którym jakąś rolę odgrywa ruch’, a interpretacja przestrzenno-ruchowa do muzyki / utworu to ‘wykonywanie za pomocą ruchu interpretacji czegoś przy akompaniamencie muzyki’.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski