Co na końcu?

Dzień dobry,
chciałabym zapytać, która forma jest poprawna:
1. On widzi Was. A Wy widzicie jego?
2. On widzi Was. A Wy widzicie go?

Moim zdaniem forma 1 – z uwagi na szyk zdania i nacisk na ostatnie słowo. Jego to poprawna forma biernika, najwłaściwsza przy takim szyku. Mam rację?

Z góry dziękuję za rozstrzygnięcie sporu :)
Z pozdrowieniem
Iza Bogus
Teoretycznie tak, ale… Rzeczywiście, reguła mówi, że w pozycji akcentowanej (czyli na początku i na końcu zdania) używa się długich form zaimków. Czy jednak wyznajemy (i słyszymy od bliskich): Kocham ciebie, czy może jednak Kocham cię? Mówimy: Lubię jego czy Lubię go? Nie poznałem jego czy Nie poznałem go? W takich sytuacjach posłużymy się raczej krótkimi formami (Kocham cię, Lubię go, Nie poznałem go).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski