Co, narzekając, zrobiła?

Czy niewydzielanie zaimka przecinkiem w zdaniu takim jak to jest błędem?
Powiedział, żeby umyła zlew, co narzekając, zrobiła.

A może prawidłowa jest tylko ta wersja:
Powiedział, żeby umyła zlew, co, narzekając, zrobiła.

WSO PWN w regule [367] informuje: „Przecinka nie stawia się pomiędzy zwrotem imiesłowowym a bezpośrednio poprzedzającym go spójnikiem (np. i, a, , że) lub zaimkiem względnym (np. jaki, który, co)”. Po tym podane są dwa przykłady, ale oba odnoszą się do pierwszej z dwóch wymienionych możliwości, czyli zwrotu imiesłowowego po spójniku. Mam poważne obawy, czy sugestia, aby pomijać przecinek po zaimku – a więc w zdaniach takich jak pierwsze z przytoczonych w pytaniu – jest słuszna; tego rodzaju interpunkcja kłóci się z budową zdania. Kategoryczność cytowanej zasady zmniejsza jednak to, że WSO dopuszcza użycie przecinka – i to nawet po spójniku – ze względów prozodycznych.
Jeśli o mnie chodzi, to zastosowałbym taką interpunkcję, jak w drugim Pani przykładzie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski