Co piszą wierszokleci

Kruk krukowi(parafraza)
Rymokleta rymoklecie oka nie wykole,
stąd się plenią w internecie pomimo biadoleń.
Nikt nie znalazł rozwiązania, by zjawisko zmienić,
więc się cieszą swym bazgraniem, bo je ktoś docenił.

Czy trafny jest komentarz poniżej odnośnie zacytowanego czterowersu:
Czy się plenią oka, czy rymokleci, bo tak na skróty piszą nieraz poeci?

A może się czepiam, bom też wierszokleta?
Komentarz uważam za nietrafny. Forma plenią się w oczywisty sposób odsyła do słów Rymokleta rymoklecie. Decyduje o tym referencjalna (bo nie gramatyczna) zgodność co do liczby (przy braku zgodności liczbowej między plenią się, a dopełniaczem lp oka), jak również sens czterowiersza. Poza tym komentarz jest marny: nie trzyma się rytmu wiersza, do którego nawiązuje, a pomysł, żeby użyć formy oka zamiast oczy, służy nie wiadomo czemu. Tak więc z dwóch wierszokletów, którzy się zaprezentowali w naszej poradni, wolę pierwszego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski