Co robi konflikt?

W jednym z poradników znalazłem informację, że wyrażenie toczący się konflikt jest nieprawidłowe, ponieważ toczyć się łączy się z wojną, a konflikt trwa. Nie kwestionuję tego, chciałem tylko zapytać, gdzie najlepiej sprawdzać tego rodzaju informację? Słownik dobrego stylu nie podaje nieprawidłowych połączeń, a hasło toczyć się w WSPP nie wyklucza kolokacji konflikt toczy się.
Najlepiej skorzystać z kolokatora wbudowanego w wyszukiwarkę Pelcra NKJP. W ten sposób można ustalić, że konflikt powstaje, narasta, zaostrza się, wybucha i oczywiście istnieje, trwa. NKJP zawiera też nieliczne przykłady na to, że konflikt toczy się, ale one budzą we mnie takie same wątpliwości jak w Panu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski