Co robi skorpion?

Witam.
Mam takie pytanie. Czy skorpion kąsa, żądli czy kuje? Wszak kolec jadowy nie jest częścią aparatu gębowego, a z tego, co słyszałem [wynika, że – Red.] zwrot żądlić jest zarezerwowany dla zwierząt używających przerobionego pokładełka. Mam nadzieję, że pytanie nie jest zbytnio biologiczne.
Pozdrawiam serdecznie,
Grzegorz Pełka
Skorpion na pewno nie kuje, być może kłuje. Na tym moja wiedza o skorpionach się prawie kończy, więc na wszelki wypadek radzę, aby Pan jednak zajrzał do podręcznika zoologii albo przejrzał 876 cytatów ze słowem skorpion, jakie podaje wyszukiwarka PELCRA w Narodowym Korpusie Języka Polskiego.
Ponieważ mało kto by chciał oglądać 876 cytatów, NKJP oferuje możliwość pytania o ciągi wyrazów, niekoniecznie następujących w podanym porządku i niekoniecznie jeden po drugim. Przetestowałem Pana czasowniki, a dodatkowo jeden swój i widzę, że skorpion może nas ugryźć, użądlić, ukłuć i ukąsić – przynajmniej w gazecie, bo większość cytatów stamtąd pochodzi. Co na to zoologowie, nie wiem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski