Co to jest...? Czym jest...?

Które zdanie jest poprawne?

Co to jest kultura starożytnej Grecji i Rzymu? Jakie są jej istotne wartości skoro niektórzy traktują je jako fundament?

Czym jest kultura starożytnej Grecji i Rzymu? Jakie są jej istotne wartości skoro niektórzy traktują je jako fundament?

Oba pytania – zarówno to zaczynające się od Co to jest…?, jak i to rozpoczynające się od Czym jest...? – są poprawne. W drugim wypowiedzeniu konieczny jest przecinek przed spójnikiem skoro, który wprowadza człon podrzędny.

Adam Wolański