Co to jest purchel?

Czy istnieje w języku polskim słowo purchel?
Dziękuję.
Tego słowa nie ma we współczesnych słownikach, choć było jeszcze w tzw. Słowniku warszawskim, t. 1 z 1900 r. Pisane jest tam na cztery sposoby – purchel, purchla, burchel, burchla – i oznacza m.in. bąbel na ciele. Jak się mogliśmy przekonać, wiele osób zna nadal to słowo w tym lub podobnym znaczeniu. Nie można zatem powiedzieć, żeby go nie było w polszczyźnie. Jest jednak rzadkie i raczej potoczne – w naszych archiwach redakcyjnych nie mamy ani jednego poświadczenia.
A może ktoś z Państwa zaglądających na nasze strony internetowe napisze, co to jest purchel?
Mirosław Bańko