Co to znaczy zarabiać?

Dzień dobry,
Szanowna Poradnio,
Czy poprawnym jest mówić, jeśli poniosłem koszty remontu mieszkania pod najem, że dopiero jak mi się to spłaci, to zacznę zarabiać? Przecież zarabiam od razu, bo wydane pieniądze mam w postaci wartości przeprowadzonego remontu.

Pozdrawiam
Standardowo zarobkiem nazywamy jakąś sumę pieniędzy uzyskaną za pracę, sprzedaż czy wynajem czegoś. Opisaną w liście sytuację opisałabym następująco: ktoś zrobił remont mieszkania i w ten sposób zainwestował w lokal, po to by można go było wynająć. Włożone w remont pieniądze były inwestycją, a zarobkiem jest dopiero kwota uzyskana za najem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski