Co tu pisze?

Dobry wieczór,
chciałabym upewnić się, jak jest poprawnie: „Tu jest napisane” czy „Tu pisze”.
Z poważaniem
B. Rewers
Najprościej mówiąc, „Tu pisze” to konstrukcja błędna. Tak jest traktowana w publikacjach poprawnościowych i za taką uchodzi w oczach osób wyczulonych na poprawność językową. Łagodniej można ją traktować w języku potocznym, gdzie rygory poprawnościowe są słabsze. Nie przysiągłbym, że sam nie powiedziałem czasem „Co tam pisze?”, choć wątpię, żebym tak kiedyś napisał. Wątpliwości dotyczące zdań typu „Tu pisze, że…” są równie uzasadnione, co wątpliwości dotyczące formy poszłem. Kazałem wyszukiwarce Google szukać zdania: „Poszłem zobaczyć, co tam pisze” – i nie znalazła nic. A mówi się, że w internecie można znaleźć wszystko.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski