Co wkładamy – ogrom czy pracę?

Szanowni Językoznawcy!
Mam króciutkie pytanie: ogrom pracy włożonej w coś tam czy ogrom pracy włożony w coś tam? Byłabym za tym pierwszym (bo chyba jednak wkłada się w coś pracę, wysiłek, trud, a nie ogrom), ale w internecie znalazłam zadziwiająco dużo włożonego w to i tamto ogromu.
Czyżbym się myliła?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję,
Anna
Sama sobie Pani odpowiedziała na pytanie. Wkładamy w coś pracę, a nie ogrom, a zatem powiemy: Ogrom pracy włożonej w edukację językową Polaków nie przyniósł spodziewanych efektów.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski