Co znaczy kupić?

Jeśli kolega kupił mi rzecz w sklepie, za którą zapłacił ze swoich pieniędzy a ja potem mu oddałem za to pieniądze, to właściwym będzie powiedzieć, że tą rzecz ja kupiłem w sklepie, skoro tak naprawdę kupił ją kolega? Czy język to rozróżnia?
Być może jakaś odmiana specjalistyczna polszczyzny (np. ekonomiczna) rozróżnia takie niuanse, jednak w języku potocznym do opisanej sytuacji zapewne można odnieść czasownik kupić.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski