Co zrobić z choć?

Szanowni Państwo,
mam kłopot ze spójnikiem skorelowanym choćto. Dręczy mnie pytanie, czy jeśli pierwszy człon zdania złożonego rozpoczyna się od choć, to czy kolejne zdanie składowe koniecznie musi rozpoczynać się od to. Innymi słowy, czy oba poniższe zdania są poprawne:
1. Chociaż książka była ciekawa, to nie polecaj każdemu.
2. Chociaż książka była ciekawa, nie polecam jej każdemu.

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie.
Ewa
Szanowna Pani,
obie wersje są poprawne – to nie jest obowiązkowym elementem po choć / chociaż. Element to sprawia, że zdanie nadrzędne staje się bardziej wyraziste, a przede wszystkim – że można bez trudu wyznaczyć granicę między zdaniami składowymi.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski