Co zrobić z miną?

Przybieramy najczęściej pozę lub postawę. Czy możemy przybrać także minę – np. zadowoloną?
Myślałem, że miny się nie przybiera, że minę można zrobić lub mieć (można też nadrabiać miną). NKJP pokazuje jednak, że przybrać minę jest rozpowszechnione w tekstach. Wszyscy mamy ograniczone wyobrażenie języka, dlatego warto zaglądać do korpusów językowych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski