Co zrobili Sułtan i serial

Zawładnął sułtan Sulejman i kultowy serial czy Zawładnęli sułtan i serial?
Domyślam się, że przywołane frazy są elementami zdania mówiącego o tureckim serialu, który zawładnął sercami telewidzów. Mamy tu podmiot złożony z dwóch elementów (sułtan i serial), w związku z czym orzeczenie powinno występować w liczbie mnogiej: Sercami telewidzów zawładnęli sułtan i opowiadający jego losy serial.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski