Conan odmieniany

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać się o odmianę nazwiska szkockiego pisarza: Arthur Conan Doyle – jak powinno to brzmieć w dopełniaczu (Arthura Conan Doyle’a czy Arthura Conana Doyle’a)? Czy informacja (z niepewnego źródła), iż Conan to drugie imię pisarza nadane mu na chrzcie przez wuja o nazwisku Conan coś zmienia w tej kwestii?
Będę bardzo wdzięczny za udzielenie odpowiedzi.
Z wyrazami szacunku,
Adrian Przyborski
Mam przyjemność po raz trzeci omawiać ten problem w naszej poradni. Chętnie więc powtórzę, iż najlepiej odmieniać wszystkie składniki tej nazwy. Bez względu na to, jakim rodzajem nazwy osobowej jest, Conan może być odmieniany bez przeszkód. A wobec tego śmiało mówmy o Arthurze Conanie Doyle’u.
Jan Grzenia