Córka i żona kagana i bana

Żona, córka chana to chanum. A jak nazywały się żony i córki kagana oraz bana? A gdyby to kobiety sprawowały te funkcje, jak brzmiały by te tytuły w wersji sfeminizowanej?
Gdybanie co do form wyrazów utworzonych od ksenizmów jest wróżeniem z fusów. Kagan i ban to tytuły władców: kagan – terenów od ujścia Dunaju aż po Koreę, ban – na różnych obszarach Bałkanów. Gdyby istniały formy żeńskie tych nazw w językach, z których je zapożyczyliśmy, to zapewne byśmy ich używali (w miarę potrzeb). Takie nazwy nie byłyby raczej utworzone na gruncie polszczyzny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski