Cudzysłów w nazwach jednostek wojskowych

Czy przy nazwach jednostek wojskowych, organizacji, np I Korpus Polski,

2 Dywizja Piechoty, Polski Komitet Wojenny ...,

stawia się cudzysłów?

Nazw własnych jednostek wojskowych zasadniczo nie ujmuje się w cudzysłów, por. np. 7 Korpus Artylerii Obrony Przeciwlotniczej, 1 Pułk Strzelców Suwalskich, 1 Katowicki Pułk Piechoty im. Józefa Piłsudskiego, 149 Pułk Strzelców Kresowych. Wyjątek czyni się w wypadku tzw. członów różnicujących, przy czym reguła mówi, że MOŻNA jest wyróżniać cudzysłowem, ale nie trzeba tego robić, por. np. Armia „Poznań” (lub: Armia Poznań), 21 Warszawski Pułk Piechoty „Dzieci Warszawy” (lub: 21 Warszawski Pułk Piechoty Dzieci Warszawy), 2 Pułk Piechoty KOP „Karpaty” (lub: 2 Pułk Piechoty KOP Karpaty).

Adam Wolański