Cyryl i Metody a przymiotniki

Szanowni Państwo!
Który przymiotnik (czes. cyrilometodějský, słow. cyrilometodský) jest poprawny i najczęściej używany w Polsce: 1. cyrylo-metodiański,2. cyrylo-metodejski, 3. cyrylo-metodyjski, 4. cyrylometodiański, 5. cyrylometodejski, 6. cyrylometodyjski?
Moim zdaniem poprawna jest forma z dywizem.
Z wyrazami szacunku
słowacki czytelnik
Nie ma wątpliwości, że ten przymiotnik złożony należy zapisywać z dywizem. Nie zmienia to faktu, że sporadycznie spotyka się u nas zapisy 4–6, również w druku.
Formy z dywizem nie budzą ani ortograficznych, ani słowotwórczych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o ich frekwencję (analizowaną na podstawie wskazań wyszukiwarki Google), widać przewagę formy 1., forma 2. występuje rzadziej, 3. zaś pojawia się sporadycznie. Sama liczba wystąpień to nie wszystko, ważne jest też, w jakich tekstach formy te się pojawiają. Analiza pozwoliła mi stwierdzić, że każdą z nich można spotkać w publikacjach akademickich.
Wniosek: pierwszym trzem z podanych form nie można niczego zarzucić, a jeśli wskazania uzusu są szczególnie istotne, należy wybrać formę cyrylo-metodiański.
Jan Grzenia