Cytat blokowy lub cytat w ciągu

Dzień dobry,

czy można użyć wyróżnienia blokowego do cytatów, które pochodzą z rozmowy i nie ma do nich przypisów? Czy dla czytelności lepiej wszystko pozostawić w tekście głównym?

Pozdrawiam

Tzw. cytat blokowy służy do wyróżniania dłuższych fragmentów, niezależnie od źródła ich pochodzenia (tekst pisany bądź zapis wypowiedzi ustnej). Jeśli zatem wszystkie dłuższe przytoczenia składamy w formie bloku, tak samo powinniśmy postąpić w wypadku zapisu rozmowy.

Należy ponadto pamiętać, że przypisy bibliograficzne obowiązują nas również w wypadku zapisów wypowiedzi ustnych. Opis przyjmuje wówczas np. następujący kształt:

Informacja ustna z 2 września 2020 r.

Adam Wolański