Czego prezes?

Jako członkini spółdzielni mieszkaniowej, której zarząd składa się z dwóch osób, często czytam w dokumentach sformułowanie: prezes Zarządu Spółdzielni X pan YZ.
Moim zdaniem pan YZ jest prezesem Spółdzielni X, a nie prezesem Zarządu Spółdzielni X, bo jako prezes stoi na czele całej Spółdzielni, a nie tylko jej Zarządu. Jest członkiem Zarządu i prezesem Spółdzielni. Czy mam rację?
Grażyna
Na to pytanie odpowie raczej prawnik, a nie językoznawca. Z językowego punktu widzenia obie konstrukcje – prezes zarządu i prezes spółdzielni – są poprawne, jednak w Pani pytaniu nie o poprawność językową chodzi, lecz o zgodność określenia ze stanem faktycznym.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski