Człony równorzędne po spójniku ale

Zdążyłam zauważyć jedynie mądre, ale smutne oczy, i wielkiego, czerwonego kwiatka we włosach.
Czy przecinek przed: i jest w tym zdaniu dobrze postanowiony? Czy nie powinno go być?
Nie zamyka się przecinkiem członów przeciwstawnych, które mają charakter równorzędny. A tak jest właśnie w przywołanym zdaniu – oczy są na równi mądre co smutne. Co innego, gdy ostatni człon ma w stosunku do członu poprzedzającego zakres zacieśniający. Pisałem o tym w poradzie Zdania i wyrażenia zaczynające się od „ale”.
Adam Wolański