Czy cofamy przecinek w wyrażeniu w ten sposób, że…?

Szanowni Państwo,
czy w zwrocie w ten sposób że obowiązuje zasada cofania przecinka, wobec czego przecinek należy postawić przed całym tym wyrażeniem, czy nie i wobec tego przecinek należy postawić przed że (np. Sąd zmienił wyrok[,] w ten sposób[,] że (…)).

Z poważaniem
Czytelnik
Zasada [364] WSO mówi, że nie rozdziela się przecinkiem połączeń partykuł, spójników i przysłówków ze spójnikami. W wyrażeniu w ten sposób [,] że element w ten sposób nie jest partykułą, spójnikiem ani przysłówkiem, choć – moim zdaniem – ma charakter przysłówka.
Zgodnie z przywołaną regułą zatem nie należy tu cofać przecinka (czyli należałoby zapisać: Sąd zmienił wyrok w ten sposób, że…). Za pozostawieniem przecinka przemawia też reguła [365], która mówi o stawianiu przecinka w miejscu wyróżnionym akcentem zdaniowym – a tu mamy do czynienia z taką sytuacją.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski