Czy mogę od pana ogień?

Dzień dobry,
od dłuższego czasu nurtuje mnie niegramatyczność pytania Czy mogę od Pana ogień? w piosence zespołu Pablopavo i Ludzki: I podchodzi, dziewczyna, i pyta czy/ Mogę od pana ogień?/ A ty wiesz, że to niegramatycznie,/ tylko popiół masz. Jak należałoby zadać to pytanie, żeby było „gramatycznie”?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
„Niegramatyczność” zdania zapewne polega na tym, że w wersji staranniejszej powinno brzmieć: Czy mogę prosić pana o ogień? / Czy mogę pana prosić o ogień? Konstrukcja prosić od kogoś coś jest poprawna, a biernik (ogień) jest tu jak najbardziej właściwy. Niepoprawne byłoby dopiero zdanie z formą dopełniaczową ognia (Czy mogę od pana ognia?).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski