Czy pleonazm?

Czy poprawnym jest określenie typu za sto lat od teraz? Bo moim zdaniem jest jednoznaczne z za sto lat. Byłby to więc swego rodzaju pleonazm, ale nie mam pewności, bo przecież, może być również za sto lat licząc od przyszłego roku
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Czytelników, którzy prosili mnie o nieodpowiadanie na pytania o znaczenie wyrażeń „za + określenie czasu”, uspokajam, że tym razem mamy do czynienia z inną sytuacją (i innym nadawcą…).
Czy wyrażenie za sto lat od teraz jest pleonastyczne? W pewnym sensie tak, bo znaczenie ‘od teraz’ wprowadzane jest przez wyrażenie „za + określenie czasu” (jeśli, oczywiście, w zdaniu nie podano, odkąd należy mierzyć czas, por. za tydzień od wtorku). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by go używać, bo posługujemy się chętnie pleonazmami i w większości wypadków nie budzą one naszej dezaprobaty.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski