Czy tekst się ilustruje muzyką?

Czy istnieje w języku polskim czasownik, który znaczyłby 'napisać muzykę do słów'? Czy tekst się ilustruje muzyką – czy można to jeszcze określić jakoś inaczej?
1. Nie używa się w języku polskim czasownika, który byłby synonimiczny wobec zwrotów napisać // stworzyć // skomponować // ułożyć muzykę do słów… Wynika to prawdopodobnie z uznania równorzędności dwóch elementów składowych muzyki wokalnej (muzyki i tekstu).
2. O ilustrowaniu tekstu przez muzykę mówi się tradycyjnie w innym kontekście niż w wypadku pisania piosenki. Muzyka ilustracyjna to muzyka naśladująca naturalne odgłosy lub oddająca w symboliczny sposób pojęcia abstrakcyjne).
Grzegorz Dąbkowski, prof., Uniwersytet Warszawski