Czy to aby działa?

Witam i gratuluję pomysłu na serwis. Czy aby tylko działa?
Coś się znajduje na Boulevard du Raspail, czy słowo Boulevard zapiszemy małą czy dużą literą?
Czy Muzeum Sztuki Współczesnej w Paryżu zapiszemu dużą czy małą literą?
Czy poniższy zapis jest poprawny? Malarstwo Roberta i Soni Delaunay'ów
Zacznijmy od końca. Może być malarstwo Roberta i Soni Delaunayów (bez apostrofu), ale może być też malarstwo Roberta i Soni Delaunay. Nazwiska obce zakończone w wymowie na -e możemy bowiem w liczbie mnogiej pozostawić nie odmienione, jeśli w sąsiedztwie występuje wyraz wskazujący na przypadek i liczbę (zob. Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN, s. 1693).
Muzeum Sztuki Współczesnej najlepiej zapisać wielkimi literami – jak Muzeum Narodowe, Muzeum Techniki i inne. W tym wypadku nie jest ważne, czy muzeum znajduje się w Paryżu czy np. w Warszawie – ważne jest, czy używamy jego oficjalnej nazwy, czy określenia, które sami stworzyliśmy doraźnie.
Jak napisać Boulevard du Raspail? Chyba właśnie tak, jak Pan to zrobił. Nazwa ta jest cytatem z języka francuskiego i o jej zapisie powinna decydować francuska ortografia. Większość autorów książek zawartych w korpusie polszczyzny PWN też wybrała pisownię z dużym B, mamy tu więc np. Boulevard des Italiens, Boulevard Saint-Michel, Boulevard Montparnasse.
Mirosław Bańko