Czy uhonorować autora?

Szanowna Redakcjo,

spotkałem się z praktyką, by w recenzjach zamieszczanych w czasopismach naukowych autora pozycji recenzowanej (a niekiedy nawet i czytelnika) pisać wielką literą.

Czy jest to poprawny zapis? Czy nie należałoby pisać raczej literą małą?

Z serdecznością

Czytelnik Poradni

Szanowny Panie,

zapis od wielkiej litery stosuje się ze względów grzecznościowych. Nie ma wymogu, by posługiwać się nim w recenzjach, ale nie jest to też błędne. Po prostu taka praktyka wynika z chęci uhonorowania autora, czytelnika, innych recenzentów itd.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski