Czym administruje administrator?

Witam serdecznie.
Moje pytanie chyba jest dość proste, jednakże nie umiałam nigdzie znaleźć na nie szybkiej odpowiedzi: z jakim przypadkiem łączy się słowo administrator, administracja i administrowanie? Moje pierwsze przypuszczenie było, że kim, czym. Administrowanie kim, czym, budynkami na przykład. Ale administrator? Administrator budynkami czy budynków? Raczej nie kim, czym, lecz kogo, czego. Czy tak? Administracja, administrator danych? A administrowanie danymi?
Pozdrawiam, dziękuję i czekam na odpowiedź:)
DorotaR.
Rzeczywiście, administruje się domami lub danymi, ale robi to administrator domów lub danych. Podobnie z handlowaniem, por. handlować narkotykami, ale handlarz narkotyków.
Do tego miejsca mamy podobne odczucia. Różnimy się chyba co do administracji. Powiedziałbym: administracja domami, mając na myśli czynność (tak jak administrowanie domami), ale administracja domów, mając na myśli instytucję.
Mirosław Bańko