Czytamy ułamki

Czy w zdaniu: „Gimnazjum daje obecnie 2,4 mln uczniów pogłębione wykształcenie ogólne” mówi się „2,4 miliona uczniów” czy „2,4 milionom uczniów”?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Beata
Podane zdanie przeczytamy tak: „Gimnazjum daje obecnie dwóm i czterem dziesiątym miliona uczniów pogłębione wykształcenie ogólne” albo „Gimnazjum daje obecnie dwóm milionom czterystu tysiącom uczniów pogłębione wykształcenie ogólne”.
Mirosław Bańko, PWN