DJ-ów, nie DJ-ei

Proszę o obronę formy DJ-ei (https://sjp.pwn.pl/szukaj/DJ.html). Wszystko przemawia przeciwko niej:

1) nie piszemy DJ-ejów;

2) wydaje się, że DJ-i byłoby wystarczające;

3) niewymawianie końcówki sygnalizuje się apostrofem (Jacques'a, Milne'em), więc mogłoby być DJ'i lub DJ'-i;

4) trudno znaleźć inne przypadki, kiedy piszemy „trochę więcej”;

5) a skoro już „trochę więcej”, to czemu nie np. DJ-żei?

Nie będę bronił formy DJ-ei, zgadzam się z Panem, że jest niefortunna. Nie broni jej także frekwencja: w Narodowym Korpusie Języka Polskiego znalazłem tylko jedno wystąpienie DJ-ei i dla porównania ponad 200 wystąpień DJ-ów. Forma DJ-i jest tam jednak też prawie nieobecna. Najlepiej by było zatem ograniczyć się do DJ-ów (czyli, jak mówią niektórzy, „dejotów”).

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski