Dąbrowszczanka?

Witam,
będąc na konkursie poprawnej polszczyzny, miałem do rozwiązania w krzyżówce następujące hasło: „Jak brzmi nazwisko panny, której ojciec nazywał się Dąbrowski?”. Miałem dylemat, ponieważ wydawało mi się, że od nazwisk zakończonych na -ski i -cki nie tworzymy nazwisk dla kobiet nie żonatych. Ale jednak krzyżówka wymagała hasła, więc napisałem Dąbrowszczanka. Czy można utworzyć taką formę? Czy jest ona poprawna?
Dziękuję
To prawda, że od nazwisk przymiotnikowych zakończonych na -ski, -cki, -dzki nie tworzono form odmężowskich (z przyrostkami -owa, -ina) i panieńskich (z przyrostkami -ówna, -anka). Napisałem „nie tworzono”, ponieważ takie formy nazwisk są już mocno przestarzałe, nie można więc oprzeć się na dzisiejszym zwyczaju językowym. Rzecz zrozumiała, że skoro dawniej nie było zwyczaju tworzenia takich wyrazów, współcześnie tym bardziej go nie ma.
Dąbrowszczanka to forma wprawdzie możliwa, bo możemy ją utworzyć według prostego schematu słowotwórczego, ale nie stosowana, wobec tego zalicza się do czysto potencjalnych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski