Darzbór

Proszę o podanie poprawnej pisowni pozdrowienia myśliwych i leśników Darzbór! Obok formy, której użyłem za Wielkim słownikiem ortograficznym języka polskiego pod red. A. Markowskiego i Słownikiem poprawnej polszczyzny W. Doroszewskiego, można spotkać – częściej – pisownię: Darz Bór i Darz bór.
Obecnie obowiązuje pisownia łączna. Darzbór jest traktowane jak dobranoc, a nie jak Bóg zapłać. Różni się jednak od życzenia dobrej nocy sposobem akcentowania. Pisownia rozdzielna występuje w dokumentach kół łowieckich, wspomnieniach myśliwych i tym podobnych tekstach.
Profesor Andrzej Markowski pisze o darzbór w książce Polszczyzna znana i nieznana. Twierdzi, że darzbór „jest na drodze do przekształcenia się w jeden niepodzielny znaczeniowo wyraz” i że „ten proces językowy, zachodzący w omawianym wyrazie, oddaje już jego pisownia”.
Sprzeciwiałbym się kodyfikowaniu tendencji, która ma wprawdzie analogie w historii języka polskiego, ale we współczesnych tekstach znajduje minimalne odzwierciedlenie (jest klub sportowy Darzbór Szczecinek i niewiele poza tym).
Może dyskusja myśliwych i językoznawców np. na forum Rady Języka Polskiego doprowadziłaby do uzgodnienia stanowiska – zmiany pisowni albo w słownikach, albo w tekstach o polowaniach.
Artur Czesak, IJP PAN, Kraków