Data

Chciałbym się dowiedzieć, który zapis daty jest poprawny: 01.03.2019 czy 1.03.2019.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mateusz
Poprawny jest zapis: 1.03.2019 r. – bez zera przed liczbą oznaczającą dzień. Zapis typu 01.03.2019 (z zerem przed liczbą oznaczającą dzień) stosuje się wyłącznie w różnego rodzaju formularzach oraz w sytuacjach, w których zachodzi obawa, że zamiast zera zostanie dopisana liczba „1” lub „2” (np. przy poświadczeniu odbioru przesyłki sądowej).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski