Delecta Bydgoszcz

Witam,
jak odmienić nazwę klubu Delecta Bydgoszcz? Czy w którymś przypadku c wymienia się na k?
W trzech przypadkach gramatycznych nie ma większego problemu: D. Delecty, B. Delectę, N. Delectą, a nazwa miasta w tym połączeniu nię będzie odmieniana. Kłopot z formą celownika i miejscownika, bo w zakończeniu pojawia się oboczność [wym. delekće]. Z tego względu należy spolszczyć zakończenie, pisząc Delekcie (forma Deleccie może sugerować błędną wymowę).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski