Denali, rodzaj męski

Szanowna Poradnio!
Jakiego rodzaju jest nazwa góry Denali (dawny McKinley)?

Serdecznie pozdrawiam
Mira
Denali to najwyższa góra Ameryki Północnej (6168 m n.p.m.) położona na Alasce w sąsiedztwie bieguna. Nazwę tę przywrócono niespełna przed rokiem, honorując historycznie rdzennych mieszkańców Alaski (Indian Athabasca), którzy nadali owemu szczytowi nazwę Denali (‘wysoki’). 120 lat temu (w 1896 r.) nazwano najwyższy szczyt Ameryki Północnej McKinley (na cześć Williama McKinleya, który akurat zdobył nominację Partii Republikańskiej na urząd prezydenta USA i rok później objął owo zaszczytne stanowisko; został 25. prezydentem w latach 1987–1901).
Skoro genetycznie jest to przymiotnik kończący się na -ali (jak – jaki? – szakali), nic nie stoi na przeszkodzie, by otrzymał on przynależność rodzajową męską (ten) Denali. Potwierdza to uzus (np. Denali znany jest z arktycznych mrozów i częstych burz śnieżnych). Ową nazwę można spokojnie deklinować (Denalego, Denalemu, Denalim), częściej jednak unieruchamia się ją fleksyjnie (np. Nie doceniliśmy Denali i spóźniliśmy się na samolot powrotny; Podczas pierwszych kilku dni na Denali idąc, staraliśmy się poznać tę górę; Po 21 dniach nasza wyprawa na Denali zakończyła się).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie