Digitala czy digitalu?

Dzień dobry, chciałabym zapytać, czy za poprawną formę odmiany słowa  digital w dopełniaczu można uznać digitala czy digitalu?

Domyślam się, że chodzi o środowiskową (stosowaną wśród PR-owców) nazwę digital oznaczającą (w przybliżeniu) media cyfrowe. Odmiana tego rzeczownika nie jest (jeszcze?) skodyfikowana, a norma dotycząca formy jego dopełniacza dopiero się kształtuje. Nie udało mi się sprawdzić, która z końcówek (-a czy -u) przeważa, pobieżny ogląd cytatów wskazuje na to, że jest to digitala. Dopóki jednak obie są w użyciu i słowo jest odbierane jako nowe, obie są akceptowalne.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski