Diwanija

Jak odmienić poprawnie nazwę irackiego miasta Diwanija? Zaleca się, by rzeczowniki zakończone w mianowniku na -ja po samogłosce zapisywać w przypadkach zależnych z końcówką -i; np. alei. Jednak forma Diwanii wprowadzałaby w błąd co do sposobu wymawiania i formy podstawowej (która jest obcego pochodzenia). Czym kierować się w podobnych przypadkach?
Wedle reguł pisowni powinniśmy pisać Diwanii. Moim zdaniem dla nazw własnych należałoby jednak zrobić wyjątek, dopuszczając zapis Diwaniji. Jest to pogląd kontrowersyjny, przed podjęciem decyzji proszę przeczytać poradę nt. nazwiska Dobija.
Poruszony przez Pana problem jest znany naszej poradni, proszę przeczytać porady na temat podobnie zakończonych nazw.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski