Dlaczego nie apoprawny?

Piszę z zapytaniem – dlaczego słowa atypowy lub asymetryczny istnieją, a nie istnieje takie słowo jak apoprawny? Nie widzę tu żadnych powodów, dla których to słowo nie może mieć racji bytu, zatem piszę do Państwa.

Pozdrawiam.
Przedrostek a- dodawany jest na ogół do wyrazów pochodzenia obcego, a poprawny jest słowem rodzimym. Zapewne dlatego mówimy anormalny, atypowy czy asymetryczny, a nie mówimy apoprawny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski