Do pana Składnia czy Składzienia?

Dzień dobry.
1. Proszę poinformować mnie, jak należy poprawnie odmienić nazwisko Składzień – trudność sprawia mi głównie dopełniacz: Składnia czy też Składzienia – jaka zasada tu rządzi odmianą?
2. Wysyła się SMS czy też SMS-A?
Ad 1. Jeśli nazwisko zakończone na -eń ma formę identyczną z rzeczownikiem pospolitym, wówczas odmieniamy je w liczbie pojedynczej tak jak ten rzeczownik, np. Grudzień, Grudnia; nie stosujemy tej reguły do nazwisk jednosylabowych, np. Pień, ale Pienia. Nazwisko Składzień nie spełnia podanego warunku, toteż w dopełniaczu powinno mieć formę Składzienia.
Ad 2. Wysyłamy coś, np. paczkę, kartkę, a więc wyraz SMS powinien mieć formę biernika: wysyłam SMS. Forma wysyłam SMS-a (uwaga na pisownię!) jest przykładem dość częstej w mowie potocznej praktyki używania dopełniacza w miejsce biernika, uchodzi ona też tylko w języku potocznym.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski