Dom kostka

Szanowni Państwo,

chciałem zapytać, jak poprawnie zapisać wyrażenie domkostka. Chodzi o PRL-owską budowlę (jak tu: https://www.bryla.pl/bryla/56,85301,20647013,Sposob_na_kostke_10_niezwyklych_metamorfoz_domow.html). Ja bym pisał raczej domkostka niż dom-kostka, bo chodzi chyba o ’dom w formie kostki’, nie zaś o ’coś, co jest jednocześnie domem i kostką’.

Z wyrazami szacunku

Czytelnik

Jestem podobnego zdania – użycie łącznika nie ma tu uzasadnienia, bo elementy dom i kostka nie są względem siebie równorzędne.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski