Domasław

Dzień dobry,
chciałam dopytać o odmianę nazwy miejscowości Domasław. Czy mówi się: w Domasławiu, czy: w Domasławie?
Z poważaniem
Kamila
Obwieszczenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dn. 4 sierpnia 2015 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (dokument, w którym zawarta jest kodyfikacja polskich nazw miejscowych) podaje formę dopełniacza: Domosławia. Wynika z tego, że nazwa odmienia się z miękkim tematem (czyli: w odmianie jest wi, a nie w), podobnie jak np. Wrocław (do Wrocławia). A zatem miejscownik przybiera postać: (w) Domosławiu (jak: we Wrocławiu).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski