Dopowiedzenia wydzielone przecinkami

Chciałbym zapytać o interpunkcję w sytuacji jak na przykładach poniżej: Wy głupki pewnie jeszcze nie wiecie, o co w tym chodzi, Jakbyśmy my zwykli robotnicy mieli wybór.

Czy wyrażenia wy głupki oraz my zwykli robotnicy są tutaj traktowane całościowo jako podmioty czy głupki i zwykli robotnicy są wtrąceniami i należy je oddzielić przecinkami?

Elementy leksykalne głupki oraz zwykli robotnicy są w przytoczonych wypowiedzeniach tzw. przydawkami rozbudowanymi. W zdaniu pełnią funkcję dopowiedzenia. Należy je wydzielić z obu stron przecinkami, por.

Wy, głupki, pewnie jeszcze nie wiecie, o co w tym chodzi.

Jakbyśmy my, zwykli robotnicy, mieli wybór.

Adam Wolański