Doręczać

Dzień dobry,
chciałabym prosić poradę w sprawie problemu dotyczącego użycia czasownika doręczać z przyimkiem pod. Czy tu analogicznie jak w przypadku wysyłania mówimy o doręczeniu na adres i doręczeniu pod adresem? Doręczenie pod adres jest formą niepoprawną?

Z poważaniem,
Czytelniczka
Czasownik doręczyć zachowuje się składniowo jak wysłać – z wyrazem adres tworzy połączenia doręczyć (paczkę) pod adresem i doręczyć (paczkę) na adres. Pierwsze z nich jest bardzo rzadko używane (przez niektórych użytkowników języka uchodzi wręcz za niepoprawne), dlatego „najbezpieczniejsze” (bo poprawne i powszechnie używane) jest drugie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski